Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2014 – targi pełne zieleni

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2014 – targi pełne zieleni

“ZIELEŃ TO ŻYCIE” – targi pełne zieleni

22. Międzynarodowa Wystawa “ZIELEŃ TO ŻYCIE” odbędzie w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI. Pierwsze 2 dni – czwartek i piątek będą miały charakter branżowy, sobota otwarta będzie dla pasjonatów i zainteresowanych tematyką ogrodową. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to “Klucz do ogrodu”.

zielen-to-zycie-2014

“ZIELEŃ TO ŻYCIE” – najbardziej zielone targi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej swój wizerunek zawdzięczają prezentowanej przez większość wystawców ofercie. Rośliny to najbardziej widoczna grupa produktów na Wystawie. Prezentowane są w pełnej fazie rozwoju i wysokiej atrakcyjności co pozwala na poznanie różnorodności oferty, ocenę i porównanie jakości. W gamie wystawianych roślin w tym roku znajdziemy drzewa, krzewy, byliny, trawy, pnącza, rośliny owocowe, tarasowe, a także rośliny do wnętrz. Prezentowany będzie dorosły materiał gotowy do sprzedaży w centrach ogrodniczych czy nasadzeń w terenach zieleni, ale także młode rośliny i sadzonki przeznaczone do dalszej produkcji. Na targach zobaczymy technikę i technologie wspierające produkcję roślinną i tworzenie terenów zieleni, wyposażenie ogrodów i terenów zieleni, dekoracje, a także środki przeznaczone do pielęgnacji i utrzymania ogrodu i wydawnictwa – zarówno do amatorów jak profesjonalistów.

miastrzowskie-warszaty-byliny

Wystawa “Zieleń to życie” organizowana jest tradycyjnie na przełomie sierpnia i września – u progu jesiennego sezonu ogrodniczego, kiedy prezentowany materiał roślinny prezentuje się najefektowniej.

W tym roku na “Zieleń to życie 2014”

CHRIS BEARDSHAW – znany brytyjski ogrodnik, architekt krajobrazu, zdobywca blisko 30 medali na prestiżowych wystawach ogrodniczych (w tym 9 złotych z Chelsea Flower Show), prezenter i popularyzator idei tworzenia ogrodów będzie gościem tegorocznej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Zapraszamy na MISTRZOWSKIE WARSZTATY, które odbędą się w piątek 29 sierpnia oraz na bogatą dawkę inspiracji, doświadczeń i koncepcji projektowych podczas prezentacji Chrisa Beardshaw’a w ramach DNIA ARCHITEKTA KRAJOBRAZU, który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia.

Podczas dwóch dni obecności na “Zieleń to życie” Chris podzieli się swoim doświadczeniem prezentując dokonania oraz przekładając wiedzę na praktykę podczas warsztatów.

Oprócz gościa głównego podczas DNIA ARCHITEKTA KRAJOBRAZU podzieli się swoimi praktycznymi doświadczeniami z naszej rzeczywistości Wojciech Januszczyk – projektant i wykonawca ogrodów, architekt krajobrazu, założyciel i współwłaściciel pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, wykładowca w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL.

Podczas wykładu „Ogród to też dom!” opowie o projektach i realizacja w praktyce – studiach przypadków i rozwiązaniach problemów technicznych, pomysłach, sugestiach, propozycjach. ,,Współczesny ogród to cenna przestrzeń, wartość dodana, która nawet niepokaźny dom czyni przestronnym i pięknym. Tym bardziej wymaga uważnego zaprojektowania i starannej realizacji, gdzie improwizacja nie jest dyrektorem generalnym. Dizajn i efekt wizualny idą w parze z funkcjonalnością, ergonomią i rozwiązaniami technicznym ułatwiającymi korzystanie z ogrodowych zasobów i budują jego potencjał.”

GODZINY OTWARCIA WYSTAWY
28 sierpnia 2014 (czwartek) – 9.00-18.00
29 sierpnia 2014 (piątek) – 9.00-18.00
30 sierpnia 2014 (sobota) – 9.00-17.00

MIEJSCE WYSTAWY

Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Linki:

Dojazd:
http://zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-zwiedzajcych/jak-dojechac-zwi.html

Bilety: 30-6zł
http://zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-zwiedzajcych/bilety-godziny-otwarcia.htmlDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin